PROČ JE VÝHODNÉ KOUPIT

ELEKTRICKÝ PRŮTOKOVÝ OHŘÍVAČ VODY

NEBO PŘÍMOOHŘEVNÍ BATERII?

 


 

ÚSPORA PENĚZ

Navzdory vyšším příkonům elektrických průtokových ohřívačů vody HAKL je příprava teplé užitkové vody pomocí nich mnohem levnější než s elektrickým zásobníkovým ohřívačem-bojlerem. Díky konstrukčnímu řešení pracují s téměř 100% účinností a ohřívají jen potřebné množství teplé vody.

 


 

ÚSPORA ELEKTRICKÉ ENERGIE

Průtokový ohřívač nemá zabudovaný zásobník, spotřeba elektrické energie je pouze při odběru teplé vody. Ohřev se automaticky sepíná otevřením ventilu teplé vody na směšovací baterii. Zahřátá voda se tak zbytečně nemusí akumulovat v zásobníku a tím nedochází k tepelným ztrátám, které vznikají chladnutím zahřáté vody.

 


 

ÚSPORA VODY

Při instalaci průtokového ohřívače přímo k odběrnému místu. na umyvadlo v garáži, nebo sprchovém koutě v podkroví, dosáhnete okamžitého odběru zahřáté vody bez zbytečného odpouštění vychladlé vody z potrubí. V kombinaci s perlátorem vody HAKL na výtokovém ramínku a úspornou sprchovou růžicí zabezpečíte výraznou úsporu vody.

 


 

ÚSPORA PROSTORU

Malé rozměry jsou velkou předností průtokových ohřívačů vody a umožňují je instalovat i na taková místa, kde by rozměrný zásobníkový ohřívač vody nepřicházel v úvahu. Spolu se speciální baterií HAKL je lze instalovat i přímo na odběrné místo (dřez, umyvadlo, sprcha…).

 


 

ŠETRNÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Nejen úspora vody a energie přispívá k ochraně životního prostředí, ale také důkladně vybraný materiál na součástky průtokových ohřívačů vody HAKL. Jsou vyvinuty tak, aby v co nejvyšší míře splňovaly kritéria druhotné recyklace. Úzká spolupráce s recyklačním fondem přispívá k vysoké úspěšnosti sběru elektro-odpadu.